Tour de farma

celoročně na objednání

Kamýcké Hájemství se nachází uprostřed zvlněné krajiny Středního Povltaví mezi přehradami Orlík a Slapy. Kromě zaslouženého odpočinku na vás zde čekají také nevšední zážitky, z nichž heden může být náš okruh Tour de farma pro milovníky zdravých biopotravin, tradičního hospodaření a hospodářských zvířat. Rádi vám ukážeme, že se v našem kraji dobře daří kravám, kozám i koním. Pro zdejší farmáře jsou jejich zvířata součástí rodiny, takže většina z nich má svá jména, na která slyší a přijdou se s vámi pomazlit.

Farmy a statky nabízejí prodej širké škály domácích výrobků k prodeji ze dvora: nakoupíte si kozí sýr, kravské mléko z mlékomatu, sýry od kraviček (i nakládané), domácí jogurty, vejce, ale i hovězí, vepřové nebo jehněčí maso (je lépe zajistit jej na objednání). Navštívit můžete během dne všechny farmy anebo pouze vámi vybrané.

A na jaké farmy se na Tour de farma můžete těšit?

Pořídit je možné i ryby ze sádek (Čimelice - Schwarzenberg.cz, Milevsko - Rybářství Třeboň), a v sezóně můžete přijet na samosběr zahradních borůvek z pěstírny na pozemcích pana Karla Rodena.

Jak Tour de farma funguje?

Program Tour de farma nabízíme ubytovaným hostům. Domluvíte si s námi termín a my vám zařídíme:

  • celodenní výlet po farmách a statcích s dopravou
  • prohlídku farem (farmy) a setkání s farmáři
  • možnost zakoupení produktů
  • odvoz zpět do Hájemství