Vítejte v Kamýckém Hájemství

v srdci středního Povltaví

Ubytování v Kamýku nad Vltavou - Kamýcké Hájemství se nachází v bezprostředním okolí lesa nad Kamýckou přehradou. Místo je ideální k relaxaci těla i ducha v dokonalé harmonii s přírodou, daleko od hlučných měst a přesto v kraji, který není zcela odlehlý od civilizace. Užijte si klid uprostřed přírody, kontakt se zvířaty a vychutnejte pohodlí moderně vybaveného domu s kapacitou 9 lůžek. 

Střední Povltaví je oblast na hranici Jihočeského a Středočeského kraje, uprostřed rozlehlých lesů býv. okresů Dobříš, Příbram, Písek a Tábor, rozkládá se na obou březích řeky Vltavy, mezi třemi přehradními nádržemi Orlík, Kamýk a Slapy.

Kamýcké Hájemství nabízí svým hostům příjemné spojení pohodlného ubytování v moderně vybaveném domě o celkové ploše 140 m² spolu s poklidnou atmosférou života na venkově. K dispozici budete mít celý dům uprostřed zahrady.

V domě je celkem pět pokojů, čtyři ložnice s dvěma lůžky, s možností jedné přistýlky, dále plně vybavená kuchyně s ledničkou, sporákem a varnou konvicí. Dvě WC v koupelnách se sprchami, k dispozici je také pračka. Možnost posezení v zaskleném prostoru a nebo v zahradním altánku nad řekou, s výhledem na hladinu, nechybí ani možnost opékání či grilování. Místo pro kuřáky je vyhrazeno výhradně před domem u krbu! Samozřejmostí je WIFI a parkování zdarma, kola či jiné sportovní vybavení je možno uložit uvnitř. Zvířata u nás nejsou povolená z důvodu, že se u nás nachází spoustu našich zvířat a navzájem by si s vaším miláčkem neuseli rozumnět. Ubytování také není vhodné pro malé děti (hluboká jezírka, strmý svah).

Vybavení domu:

Ložnice - v celém domě jsou 4 samostatné ložnice vybavené vždy dvěma lůžky. V jednom z nich je možné využít přistýlky. V přízemí se nachází obývací místnost, kuchyně a ložnice s dvěma samostatnými lůžky, v patře (podkroví) jsou tři pokoje, jeden z nich má bytelnou velkou manželskou postel, ostatní disponují dvěma samostatnými lůžky. 

Přízemí: 1 ložnice (2 lůžka)

Podkroví: 3 ložnice 

  • pokoj s manželskou postelí (možnost přistýlky)
  • pokoj se dvěma lůžky
  • protáhlý rohový pokoj se dvěma lůžky 
ložnice v přízemí
ložnice v přízemí
protáhlý pokoj s oddělenými lůžky
protáhlý pokoj s oddělenými lůžky
manželská ložnice a přistýlka v podkroví
manželská ložnice a přistýlka v podkroví
protáhlý pokoj s oddělenými lůžky
protáhlý pokoj s oddělenými lůžky
ložnice dvě lůžka v podkroví
ložnice dvě lůžka v podkroví
pokoj s manželskou postelí (detail)
pokoj s manželskou postelí (detail)

  

Kuchyně 7 m² - kuchyně je plně vybavená na všechny potřebné úkony spojené s vařením a pečením. Najdete zde dřez, ledničku, varnou konvici, elektrický sporák s troubou, nádobí, utěrky, mycí prostředky,

Obývací pokoj 27 m² - útulný obývací pokoj je vybaven pohodlnou koženou sedací soupravou (pro 6 osob), jídelním stolem, židlemi, televizí a krbem. Je odtud možné vstoupit i do zaskleného prostoru "zimní zahrady".

Koupelna a toaleta - v domě se nachází dvě koupelny (jedna je prostornější, druhá menší) se sprchovými kouty a klozety (splachovací WC). Nechybí ani pračka.

obývací pokoj
obývací pokoj
zimní zahrada "skleník"
zimní zahrada "skleník"
kuchyňka
kuchyňka
koupelna a klozet
koupelna a klozet

Co vše je v ceně:

V ceně ubytování je užívání obou podlaží domu, tvořeného obývacím pokojem, ložnicí v přízemí a čtyřmi ložnicemi v patře (s možností další přistýlky za 300 Kč/noc). Využívat můžete plně vybavenou kuchyň, pračku dvě koupelny s dvěma WC, prosklenou terasu a venkovní terasou s grilem. Bezplatné parkování je možné v horní část pozemku, vždy po dohodě se správcem. Kola je možné uložit v kolostavu, je nutné si je zamknout. Je možno využívat trávník před vstupem do domu a dolní altánek (pergolu) na svahu s výhledem nad řekou Vltavou.

Doplňkové služby, které nejsou součástí ubytování:

  • Opékání na ohni: zapůjčení venkovního grilu zdarma, palivo vlastní nebo po dohodě se správcem
  • Nákup potravin od farmářů v okolí
  • Zapůjčení lodi (nafukovací kanoe k dispozici ihned; motorový člun je třeba předem objednat)
  • Doprava z pěšího výletu zpět nebo naopak
  • Sjednání jízdy na koni

Výlety, programy a služby na míru

Grilování, barbecue a udírna

Během vícedenního pobytu je vám k dispozici zahradní koutek s krbem a grilem, kde lze opékat maso, zeleninu, špízy... atp. Po domluvě s majiteli můžete vyzkoušet i kulinářské zázraky z naší udírny.... především uzené ryby jsou vynikající.

Nákup potravin od farmářů

V okolí Kamýka nad Vltavou je celá řada drobných farem a statků, kde nakoupíte čerstvé potraviny od mléka, vajec a zeleniny po kvalitní maso nebo třeba borůvky. Na zdejší zemědělce vám dáme kontakt anebo vás k nim přímo zavezeme.

Odvoz na výlet anebo zpět

Rádi pro vás přijedeme anebo vás odvezeme na start vašeho výletu. Nemusíte se tak stresovat, abyste stihli autobus anebo šetřit své síly na zpáteční cestu. Tato služba se bude určitě hodit i při náhlé změně počasí...

Úschova kol a dalšího sportovního vybavení

Vezete si s sebou na dovolenou kolo? Zaparkujeme vám ho do kolostavu na bezpečném místě, ovšem je nutné si přivézt cyklo zamykání.

Motorový člun

Chtěli byste si vyzkoušet jízdu na motorovém člunu po Orlické přehradě? Zařídíme pro vás pronájem lodi bez nutnosti vlastnit "lodní řidičák" buď na pár hodin anebo klidně na celý den.

Jízdy na koni či prohlídka stájí

Ve spolupráci s místními chovateli koní a jezdeckými areály vám rádi sjednáme vyjížďky na koních nebo prohlídku stáje v Jezdeckém areálu Zduchovice. Jako diváci se zde můžete zúčastnit také parkurových závodů.

Půjčení nafukovacího člunu

Po dohodě s majiteli je možné si vypůjčit nafukovací čluny typu Orinoko či Helios a prozkoumat přehrady Orlík, Kamýk nebo Slapy po vlastní ose. Na místo startu či z cíle vás rádi dopravíme.

Kudyznudy.cz - nejlepší začátek výletu